Genel

www.muslumankalpler.com adresinde bulunan üyelik formunu doldurarak üye olabilirsiniz veyahut yine www.muslumankalpler.com adresinde bulunan "Üye Ol" butonlarına tıklayıp açılan sayfadaki üyelik formunu doldurarak da üye olabilirsiniz. Sitedeki ciddiyeti sağlamak adına üyelik formunda bulunan tüm alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Dilerseniz üyelik esnasında fotoğraf da yükleyebilirsiniz. Profil bilgilerinizi doldurduktan sonra sitemizin Üye Anasayfa'sına ulaşıp sitemizi kullanmaya başlayabilirsiniz.


Sitemize üye olurken geçerli ve aktif durumda olan bir e-posta adresi girmeniz ve üye olduktan sonra e-posta adresinize gelen doğrulama bağlantısına tıklayarak e-posta adresinizi doğrulamanız gerekmektedir.


Üyelik formunda seçeceğiniz rumuz sitede başka biri tarafından kullanılıyorsa farklı bir rumuz seçiniz veyahut rumuzunuzun önüne numaralar da ekleyebilirsiniz. Rumuzunuzda boşluk bırakmayınız. Ayrıca siteye üye olduktan sonra rumuz değiştirilmesine izin verilmemektedir.


Sitemize üye olurken oluşturduğunuz şifreniz kolay tahmin edilebilir olmamalıdır. Şifrenizi sadece rakamlardan oluşturmamaya, harf ve özel karakter harmanlaması yapmaya özen gösteriniz. Güvenliğiniz için şifreniz en az 6 karakter uzunluğunda olmalı, harf, sayı ve özel karakter içermelidir.


Müslüman Kalpler'e üye olurken bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmanız, sizin en doğru insanı bulma şansınızı artıracaktır.

Fotoğraf yüklemek için üye anasayfanızda sol tarafta "Profil Ayarları" bölümünde bulunan "Fotoğraf Ekle" veyahut üye anasayfada profil fotoğrafı bölümüne tıklayarak, fotoğraf ayarları sayfasına ulaşınız. Ardından fotoğrafı yüklemek için "yüklediğiniz fotoğraflar" kısmında boş bulunan kutucuklardan birini seçip tıklayınız. Daha sonra "Fotoğraf Yükle" kısmında yükleyeceğiniz fotoğrafı seçmeniz için "Gözat" veya "Dosya Seç" butonu çıkacaktır. Buradan yüklemek istediğiniz fotoğrafınızı bilgisayarınızdan, tabletinizden ya da telefonunuzdan seçtikten sonra, fotoğrafınız ekrana gelene kadar bir müddet bekleyiniz. Böylece profilinize yeni bir fotoğraf eklemiş olacaksınız.


"Profil Fotoğrafı Yap" dediğiniz fotoğraf aynı zamanda arama sonuçlarında gösterilecek olan fotoğraftır. En fazla 10 fotoğraf gönderebilirsiniz. Yeni bir fotoğraf yüklemek istediğinizde eskilerden birini silmeniz gerekecektir. Fotoğraflarınızın formatı jpeg, jpg, gif ya da png olmalıdır. Fotoğrafınız en fazla 1600 x 1200 çözünürlükte ve 5 MB bouyutunda olmalıdır. Aynı zamanda en ve boy oranının orantılı olduğu fotoğrafları eklemeniz tavsiye edilir. Unutmayın en doğal ve yüzünüzü net ortaya koyan fotoğraflarınız sizi daha şanslı kılacaktır.


Fotoğraf silmek için "Yüklediğiniz Fotoğraflar" kısmında silmek istediğiniz fotoğrafa tıklayınız. Ardından bu fotoğraf "Fotoğraf Yükle" kısmında açılacaktır. Dilerseniz burada fotoğrafınızın sağ üst tarafında yer alan "Sil" bağlantısına tıklayarak fotoğrafınızı silebilirsiniz.

Gönderdiğiniz fotoğraflar editörler tarafından onaylandıktan sonra profilinizde yer alır. Profilinize sadece kendinize ait fotoğraflarınızı koyabilirsiniz. Editörlerimiz, ciddi olmayan, size ait olmadığı tespit edilen, net olmayan veyahut Müslüman Kalpler perspektifine uygun olmayan fotoğrafları sileceklerdir. Unutmayın en doğal ve yüzünüzü net ortaya koyan fotoğraflarınız sizi daha şanslı kılacaktır.

Kendi kelimelerinizle kısmına yazdıklarınızın Müslüman Kalpler'de yayınlanabilmesi için kurallara uygun olması gerekir. Kendinizi ve aradığınız Müslüman Kalbinizi anlattığınız bu bölüm; kendinizi ve aradığınız Müslüman Kalbinizi anlatması, ahlak ve nezaket kurallarına uygun olarak yazılmış olması, kişisel bilgiler içermemesi (ad, soyad, adres, telefon, e-posta, web adresi vb.), imla yazım kuralları ve noktalama işaretlerine dikkat edilmiş olması gerekmektedir.

Müslüman Kalpler mesaj sistemi real time (anlık/gerçek zamanlı) bir sisteme sahiptir. Gönderdiğiniz mesaj anında eş adayınıza site ve e-posta bildirimiyle beraber ulaşır. Eğer mesajınız karşı tarafa iletildi fakat henüz okunmadıysa mesajınızda "tek mavi tik (iletildi)" göreceksiniz. Mesajınız eş adayı tarafından okunduğunda mesajınızda "çift mavi tik (okundu)" göreceksiniz.

Hediye gönderme özelliğimizle ister herkesin görmesini sağlayarak isterseniz gizli tutarak dilediğiniz eş adayınıza uygun hediyeyi seçip gönderebilir, hediyenize kişisel notlar ekleyebilirsiniz. Bu sayede eş adayınızın dikkatini daha çok çekmiş ve iletişim şeklinizi özgünleştirmiş olacaksınız. Hediye göndermek için Müslüman Kalpler'deki hesabınızda TL bulunması gerekmektedir. 1 adet hediye gönderme bedeli 1 TL olarak belirlenmiştir. Dilerseniz "Gold Üyelik" sayfasında bulunan "TL Satın Al" menüsüne tıklayarak TL paketleri satın alabilirsiniz. Kredi kartınızla ödeme yaptığınız takdirde talep ettiğiniz TL miktarı otomatik olarak hesabınıza yüklenecektir.

Kalabalıklar arasında kaybolmayın! "Göster Kendini" eş adaylarınızın sizi daha kolay farketmelerini sağlayacak bir hizmettir. Müslüman Kalpler'de "Göster Kendini" özelliği sayesinde eş adaylarınıza, 24 saat boyunca gözükecek şekilde üye anasayfada profilinizin reklamını yapabilirsiniz. Böylece eş adaylarınıza kendinizi daha fazla gösterebilirsiniz. Bu hizmeti TL satın alarak kullanabilirsiniz. TL Satın Al sayfasında 24 saatlik gösterim paketini satın alıp, eş adaylarınıza kendi reklamınızı yapabilirsiniz.

Arama

Müslüman Kalpler "Hızlı Arama" ve "Detaylı Arama" olmak üzere 2 tür arama seçeneğine sahiptir. "Hızlı Arama" üye anasayfada bulunmaktadır. Daha hızlı ve pratik bir şekilde arama yapmak için "Hızlı Arama" özelliğini kullanabilir; "Yaş Aralığı, Ülke, Şehir ve İlçe" seçenekleriyle aramanızı gerçekleştirebilir, eş adaylarınıza ulaşabilirsiniz.


Daha detaylı bir arama gerçekleştirmek isterseniz ana menüden "Arama" bağlantısını takip ederek detaylı arama sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfada "Detaylı, Rumuz, Yakınımdakiler, Uygun Üyeler" gibi pek çok arama seçenekleri mevcuttur, dilediğiniz seçenekleri kullanarak sitemizde daha detaylı bir arama gerçekleştirebilirsiniz.


Detaylı arama yaptıktan sonra dilerseniz, daha sonra yeniden daha pratik detaylı arama yapmak üzere bu aramanızı kaydedebilirsiniz.

Müslüman Kalpler bu bölümde sadece size uygun üyeleri göstermektedir. "Aradığınız Kişinin Özellikleri" bölümünde doldurduğunuz profil bilgileriniz esas alınarak, size uygun üyeleri sizinle eşleştirmekteyiz. Böylece size uygun üyeleri, binlerce üye arasından, siz arama yapmadan daha kolay ve hızlı bir biçimde sizlere sunmaktayız.

Müslüman Kalpler bu sayfalarda sizlere yakın olan eş adaylarınızı göstermektedir. "Yakınımdakiler" bağlantısına tıklayarak size mesafe olarak en yakın üyeleri görebilirsiniz. "Ülke, Şehir, İlçe" olarak yakınınızdaki kişileri görebileceğiniz gibi kilometre (KM) aralığı girerek de uzaklığı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Hesap

Şifrenizi unuttuysanız "Giriş Yap" sayfasında bulunan "Şifremi Unuttum?" bağlantısına tıklayınız. Açılan kutucuğa siteye kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresini yazdıktan sonra "Gönder" butonuna basınız. Size şifre yenileme ile ilgili bir e-posta gönderilecektir. Bu e-postada bulunan bağlantıya tıklayarak açılan sayfada yeni bir şifre oluşturunuz. Oluşturduğunuz bu yeni şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Rumuzunuzu unuttuysanız sitemize kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresiniz ile de sitemize giriş yapabilirsiniz.

Üye anasayfada sol tarafta "Profil Ayarları" bölümünde bulunan "Tercihler" bağlantısına tıklayarak açılan sayfada sağ alt tarafta bulunan "Şifre Değiştir" butonuna tıklayınız. Açılan sayfaya yeni şifrenizi doğru bir şekilde yazdıktan sonra "Değiştir" botununa basınız. Böylece şifrenizi değiştirmiş olacaksınız.

Üye anasayfa'da sol tarafta "Profil Ayarları" bölümünde bulunan "Profilimi Güncelle" bağlantısına tıklayınız. Açılan sayfaya "E-Posta Adresim" kısmına yeni e-posta adresinizi yazdıktan sonra sayfanın altında bulunan "Kaydet" butonuna basınız. Böylece e-posta adresinizi değiştirmiş olacaksınız. Daha sonra yeni e-posta adresinize gelen e-posta doğrulama bağlantısına tıklayarak yeni e-postanızın size ait olduğunu doğrulayınız.

Müslüman Kalpler'deki üyeliğinizi iptal etmek için, üye anasayfada sol tarafta "Profil Ayarları" bölümünde "Tercihler" bağlantısına gidiniz. Daha sonra açılan sayfanın en altında, sol tarafta "Üyelik İptali" butonuna tıklayınız. Açılan sayfada üyeliğinizi iptal etmenizdeki nedeni yazdıktan sonra "Üyeliğimi İptal Et" butonuna basınız. Böylece Müslüman Kalpler'deki üyeliğinizi iptal etmiş olacaksınız.


Bu işlemin geri dönüşü yoktur! Üyeliğinizi iptal ettiğinizde tüm mesajlarınız, tüm favorileriniz, tüm gülümsemeleriniz ve diğer tüm bilgileriniz sistemimizden silinecektir. Tekrar aynı rumuzla üye olsanız bile hiç birine ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Bunun yanında gold üyeliğiniz ya da TL paketiniz varsa bu hakları da kaybedeceksiniz.

Ödeme

Müslüman Kalpler'de "Standart" ve "Gold" olmak üzere 2 çeşit üyelik sistemi bulunmaktadır. Müslüman Kalpler'e üye olmak ücretsizdir, sitede profilleri onaylanan her üye "fotoğraf eklemek, gelen mesajları okumak, site içerisinde diğer üyelere gülümseme göndermek, arama yapmak, diğer üyelerin profillerini ve fotoğraflarını görmek" gibi standart üyelik haklarına sahip olur. Eğer eş adaylarınızla direkt iletişim kurmak isterseniz (mesaj göndermek, sınırsız gülümseme göndermek, online sohbet etmek vs.) "Gold Üye" olmanız gerekmektedir.


Gold üyelerin mesaj gönderme sınırı yoktur, diledikleri kadar mesaj gönderebilirler. Gold üyelerin profilleri arama sonuçlarında üstte çıkar, profilleri daha fazla gezilir. Gold üyeler site içerisinde gizliliklerini koruyabilirler, siteye son giriş zamanlarını, profillerini gizleyerek sadece kendilerinin ulaşmak istedikleri üyelere görünür olabilir, iletişim kurabilirler.

Müslüman Kalpler'e Gold Üye olmak için sitemizde bulunan ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Yurtiçi veya yurtdışından "Kredi Kartınızla" güvenle ödeme yapabilirsiniz. Ödeme esnasında ve sonrasında "Kredi Kartı" bilgileriniz kesinlikle kaydedilmemektedir ve bu bilgiler sitemiz tarafından görülmemektedir. Dünyanın en çok tercih edilen ve en güvenli online ödeme sistemlerinden olan "PAYPAL" veya "WIRECARD" ödeme sayfaları sayesinde kredi kartınız ile güvenle ödeme yapabilirsiniz. Güvenliği Paypal ve Wirecard tarafından anlık kontrol edilen bu ödeme sayfaları HTTPS protokollü ve SSL sertifikalı olup tamamen güvenlidir. HTTPS protokollü bu sayfalarda yaptığınız işlemler ve verdiğiniz bilgiler sadece sunucu ve sizin tarafınızdan okunabilecek şekilde şifrelenir. Kredi kartınızla ödeme yaptığınız takdirde Gold Üyeliğiniz otomatik olarak anında aktif hale gelecektir.


Kredi kartınızla "Gold Üye" olmak için üye anasayfada profil fotoğrafınızın altında "Gold Üye Olun!" bağlantısına tıklayınız. Açılan sayfada size uygun olan "Gold Üyelik" paketini seçiniz. Daha sonra "Ödeme Şekli" kısmından "Kredi Kartı" ile ödeme yöntemini seçerek "Ödeme" butonuna basınız. Açılan HTTPS protokollü tamamen güvenilir PAYPAL veya WIRECARD ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girerek ödemenizi gerçekleştirebilir ve anında Gold Üyeliğinizi aktif hale getirebilirsiniz.


Havale veya EFT yaparak "Gold Üye" olmak için üye anasayfada profil fotoğrafınızın altında "Gold Üye Olun!" bağlantısına tıklayınız. Açılan sayfada size uygun olan "Gold Üyelik" paketini seçiniz. Daha sonra "Ödeme Şekli" kısmından "Havale/EFT" ile ödeme yöntemini seçerek "Ödeme" butonuna basınız. Açılan sayfada banka hesap numaralarımız gözükmektedir. Bu hesap numaralarından birine "Gold Üyelik" tutarını ödeyebilirsiniz. Havale/EFT ile ödeme yapmak istediğinizde sistemimiz otomatik olarak size bir referans numarası veriyor. Havale/EFT yaparken not kısmına size verilen bu referans numarasını yazmayı unutmayınız. Böylece bu referans numarasını takip ederek, "Gold Üyeliğinizi" daha hızlı aktifleştirmiş olacağız. Eğer bu referans numarasını Havale/EFT yaparken not kısmına yazmayı unuttuysanız veyahut "Gold Üyelik" işleminizi daha da hızlandırmak istiyorsanız "İletişim" bağlantısını kullanarak Havale/EFT ile ilgili bilgilerinizi bize gönderebilirsiniz. Size en yakın ATM'lerden, banka şubelerinden, PTT şubelerinden veya internet bankacılığı aracılığıyla havale veya EFT yapabilirsiniz.


Mobil ödeme (cep telefonuyla ödeme) yaparak "Gold Üye" olmak için üye anasayfada profil fotoğrafınızın altında "Gold Üye Olun!" bağlantısına tıklayınız. Açılan sayfada size uygun olan "Gold Üyelik" paketini seçiniz. Daha sonra "Ödeme Şekli" kısmından "Mobil Ödeme" yöntemini seçerek "Ödeme" butonuna basınız. Açılan sayfada "Paymeby Mobil Ödeme" butonuna tıklayınız. Açılan ekrana cep telefonu numaranızı yazıp, devam butonuna basınız. Bu işlem sonrası cep telefonunuza onay mesajı gönderilecek ve sizden onay istenecektir. Cep telefonunuza gelen mesajı "EVET" olarak cevaplayınız. İşlem sonrasında Gold Üyeliğiniz anında aktif hale gelecektir.

Kredi kartınızla ödeme yapabilmek için kredi kartınızın internetten alışverişlere açık olması gerekmektedir. Eğer kredi kartınız internetten alışverişlere açık değilse bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı internet alışverişlerine açtırınız.

Mobil ödeme işleminizin başarısız olması durumunda hattınızın mobil ödemelere açık olduğundan emin olunuz. Eğer hattınız mobil ödemelere kapalıysa hattınızın müşteri hizmetlerini arayarak mobil ödemeyi açtırınız.

Müslüman Kalpler'e Gold Üye olmak için sitemizde bulunan ödeme yöntemlerini tereddüt etmeden kullanabilirsiniz. Yurtiçi veya yurtdışından "Kredi Kartınızla" güvenle ödeme yapabilirsiniz. Ödeme esnasında ve sonrasında "Kredi Kartı" bilgileriniz kesinlikle kaydedilmemektedir ve bu bilgiler sitemiz tarafından görülmemektedir. Dünyanın en çok tercih edilen ve en güvenli online ödeme sistemlerinden biri olan "Paypal" ödeme sayfaları sayesinde kredi kartınız ile güvenle ödeme yapabilirsiniz. Güvenliği Paypal tarafından anlık kontrol edilen bu ödeme sayfaları HTTPS protokollü ve SSL sertifikalı olup tamamen güvenlidir. HTTPS protokollü bu sayfalarda yaptığınız işlemler ve verdiğiniz bilgiler sadece sunucu ve sizin tarafınızdan okunabilecek şekilde şifrelenir. Kredi kartınızla ödeme yaptığınız takdirde Gold Üyeliğiniz otomatik olarak anında aktif hale gelecektir.


Müslüman Kalpler'de otomatik tahsilat kesinlikle yoktur. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz kaydedilmez. Dolayısıyla Gold Üyeliğiniz sona erdiğinde kredi kartınızdan otomatik tahsilat yapılmaz.

Gizlilik

Sitemize üye olurken verdiğiniz bilgiler üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz. Profilinizdeki bilgiler ve fotoğraflarınız paylaşılmaz, satılmaz, sitemiz haricinde sosyal medya vb. yerlerde yayınlanmaz.


Profiliniz ve fotoğraflarınız sadece sitemize üye olan diğer eş adayları tarafından görüntülenebilir. Sitemizdeki profiller arama motorları tarafından taranmaz. Dolayısıyla Google gibi arama motorlarında profiliniz ve fotoğraflarınız yayınlanmaz


E-posta adresinizi eş adaylarınız göremez. E-posta adresiniz sadece siteyle ilgili olan e-postalar gönderilir. E-posta adresiniz Müslüman Kalpler güvencesindedir, üçüncü kişilerle paylaşılmaz, reklam ve para karşılığında satılmaz.

Biz Kimiz?

Müslüman Kalpler; Müslümanlar için, ciddi, İslami değerleri, anlayışı ve ahlakı ön planda tutan bir İslami evlilik, bir eş arama sitesidir. Evlilik niyetli Müslümanların, yuva kurmalarına hedeflidir. Müslüman Kalpler, İslam dininin insana verdiği değerler çerçevesinde İslam ahlakı ve anlayışı ile hizmet eder.


Sadece temiz niyetli, aile kurma amacında olan kişileri bünyesinde barındırır. Hiçbir profil Müslüman Kalpler tarafından incelenmeden yayınlanmaz. Her türlü gayri ahlaki profiller kesinlikle kabul görmez ve üye olsalar dahi, derhal üyelikten çıkarılır. Sitemizde flört/sevgili/eğlence amaçlı hiç kimseye gold üye olsalar dahi tolerans tanınmaz. Sitemizin tek amacı evlilik niyetli insanları, yine aynı niyeti ve samimiyeti taşıyan üyelerimizle tanıştırmaktır.


Sitemizde gerçek dışı hiçbir üye barınmaz. Müslüman Kalpler ailemizde, çıkar amaçlı, şişirilmiş anlatım, ilgi çekici uydurma fotoğraf ve profiller (sahte üye) asla bulunmaz. Müslüman Kalpler'in amacı, üye sayısını yüksek tutmak değil; doğru amaçlı, kaliteli ve aile kurma niyetli zarif insanları, nezih bünyesinde tutmaktır. Sitemizde üye sayısı afaki rakamlarla şişirilip, olmayan üyeler varmış gibi gösterilmez.

Profilini inceleyip onayladığımız her üye, bizim önce kardeşimizdir. İslami evlilik adına Üye olan her kardeşimize gerek şehrinden, gerekse ilçesinden, yaş, meslek ve aradığı fiziki özelliklerde birini uygun gördüğümüzde, bu üyemizi, ona uygun üye olarak tanıtmakla kalmayıp, bir an önce onunla tanışması gerektiği kanaati ve düşüncesiyle heyecan duymaktayız. Biz Müslüman Kalpler ailesiyiz. Kalbini Allah’a teslim etmiş Müslüman bir evlilikten başka maksadı olmayan her mümin ve mümine’nin kalbine bir Müslüman kalp bulmak bizim işimiz…


Müslüman Kalpler vergi levhası olan yasal bir sitedir. Sitemizde yapılan her satış için KDV ödenmektedir.

Yardım bölümünde çözemediğiniz soru ve sorunlarınızda bizlere ulaşabilirsiniz. Editörlerimiz soru ve sorunlarınız için sizden gelecek e-postaları takip ediyor olacaklardır. Bize 7/24 ulaşabilirsiniz. Her türlü istek, öneri ve eleştirilerinizi bize yazabilirsiniz. Bizlere sitemizin "İletişim" bölümündeki iletişim formundan veyahut "posta@muslumankalpler.com" adresinden ulaşabilirsiniz.