Müslüman Kalpler burada atıyor...

Tüm dünyaya yayılıyoruz... Dünyanın her yerinde sizin yüreğinizden biri sizinle aynı duygularla sitemizi kullanıyor ve Müslüman Kalbini arıyor. Şimdi Sizde Profilinizi Oluşturun!

Siberalem

Siberalem nedir?

Siberalem İnternet üzerinde yapılan aramalarda popüler olan kelimelerden birisidir. Siberalem kelimesini inceleyecek olursak: İlk olarak siber kelimesinin anlamına bakalım; siber kelimesi İngilizce kökenli bir sözcük olan “cyber” sözcüğünden Türkçeye geçmiştir. “Cyber” bilgisayar ağları veya İnternet yönetim sistemleriyle ilgili, bilgisayar ve İnternet dünyasına ait, bir kavramın, bir eylemin bilgisayar ve internet dünyasındaki vücut bulmuş hali” anlamına gelmektedir. İkinci olarak alem kelimesini inceleyelim; âlem sözcüğü dilimize Arapçadan geçmiştir. Âlem Arapçada “ˁālam عالم” “dünya, kâinat, devir, çağ, şimdiki dünya, evren” anlamlarına gelmektedir. İşte siberalem deyimi İngilizce ve Arapça olan bu iki kelimenin birleşmesinden oluşmuş, dilimize tamamen geçmemesine rağmen İnternet üzerinde hatırı sayılır derecede bilinen bir kavramdır. Siberalem kelimesinin tam anlamını verecek olursak; siberalem “İnternet üzerinde bulunan bir topluluk, sanal topluluk, sanal âlem, İnternet dünyası” anlamlarına gelebilir.

Siberalem neyi ifade ediyor?

Siberalem Siberalem deyimini daha detaylı incelersek eğer; siberalem günümüzde İnternet üzerinde arkadaşlık, ciddi ilişki ve evlilik arayan insanların bir araya getirdiği topluluklar olarak görülmektedir. Arama motorlarına siberalem yazan bir kullanıcı, bu niyetlerle girecekleri, tıklayacakları siteleri belirlemektedir. İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber popüler aramalar, popüler kelimeler arasında olan siberalem kelimesiyle insanlar İnternette arkadaşlık, buluşma, evlilik, İslami evlilik ve ciddi ilişki arıyorlar.

Evde, işyerinde, yolda yaşadığımız her alanda İnternet ile iç içe olmamızdan mütevellit insan ilişkilerimiz başka bir boyutta daha anlam kazanmaya başladı. Mobil sitelerle, mobil uygulamalarla amaçlarımıza daha kolay ulaşıyoruz. Dolayısıyla ilk çağlardan bu yana birbirleriyle iletişime muhtaç insanoğlu ilişkilerine İnternet sayesinde daha farklı bir anlam ve boyut kazandırmış duruma geliyor. Siberalem de bu noktada bu ilişkiyi özetleyen bir internet kavramıdır. Siberalem ile kullanıcılar bir araya gelerek önce siber, sanal bir temas kuracak, akabinde ise bu sanal, siber temasın yerini gerçek temas ve dünya alacaktır. Aslında siberalem bir anlamda bizi iletişim anlamında gerçek dünyaya ulaştıran bir aracı anlamına da geliyor.

Kurulan sosyal ağlar, arkadaşlık siteleri, dating siteleri, evlilik siteleri, İslami evlilik siteleri, forumlar, profesyonel iş ağları vb. hepsi birer sanal bir başka deyişle siber bir âlemdir, siberalemdir. Dünya üzerinde milyarı bulan çevrimiçi İnternet kullanıcılarını birbirleriyle temas haline getirecek bu platformların gücü görmezden artık gelinemez. Çok yakın tarihte bu platformların gücüne ilişkin acı ve tatlı tecrübelerimiz de mevcuttur. İş böyle olunca iletişimin tamamen değiştiğini kabul etmek gerekiyor. İnternet eşittir iletişim ve iletişim eşittir siberalem demektir.

Siberalem giriş ve siberalem üye girişi

Bir başka konu ise bu platformlara giriştir: Siberalem giriş için bu platformlara üye olmak ve giriş yapmak gerekiyor. Yani bu iletişim platformlarını kullanmadan önce üyelik formu doldurmanız gerekiyor. Akabinde siberalem üye girişi sayesinde bu iletişim ağlarını kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Siberalem ve İnternet

Siberalem İnternet, alışverişin yapıldığı, bilginin alışverişinde bulunulduğu, araştırmanın yapıldığı ve aklınıza gelebilecek pek çok işin gerçekleştiği devasa büyüyen siber bir uzaydır aslında, yani konumuzun tek kelime ile özeti olan siberalem kavramıdır. Bu noktada pek çok eylem ve işin görüldüğü bu platformda doğal olarak iletişim de önemli bir kavramdır. İnsanlar internet sayesinde eşlerini, arkadaşlarını, tatil yoldaşlarını, aynı fikirde olduğu fikirdaşlarını bulabilmektedirler. İşte siberalem sözünün tam anlam; internet üzerinde tanışmak, temas kurmak, arkadaşlık kurmak, flört etmek, randevulaşmak, evlenmek, hayat arkadaşını aramak, evlilik yapmak, İslami evlilik gerçekleştirmek isteyen bir iletişim platformudur. Siberalem ile insanlar birbirleriyle iletişime geçerler, tanışırlar. Mesafe olumsuzluğundan sıyrılıp, birbirlerine yakınlaşmak için nedenler bulurlar siberalem sayesinde.

İşte Müslüman Kalpler de siber bir âlemdir, yani siberalem platformudur. Siz de İslami bir arkadaşlık için, İslami evlilik için Müslüman Kalpler hizmetinden yararlanın. Daha fazla beklemeyin çünkü sizin yüreğinizle aynı duyguları paylaşan biri sitemizi kullanıyor ve hayat arkadaşını arıyor. Müslüman Kalpler bir siberalem platformu olarak size detaylı tanıma ve tanıtma imkânını veriyor, sizin gerçek dünyada da eşler kılınmanıza vesile olarak sizleri siberalem ‘den gerçek bir âleme taşıyor.


  • Popüler Kelimeler

  • Evlilik

  • Arkadaşlık

  • Bölgesel


SIGN IN YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×
CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

Check our terms and conditions before sign up. If you familiar with our terms, go ahead click CREATE MY ACCOUNT button.

×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up