Müslüman Kalpler burada atıyor...

Tüm dünyaya yayılıyoruz... Dünyanın her yerinde sizin yüreğinizden biri sizinle aynı duygularla sitemizi kullanıyor ve Müslüman Kalbini arıyor. Şimdi Sizde Profilinizi Oluşturun!

Arkadaşlık Siteleri

Arkadaşlık siteleri nedir? Ne zaman ortaya çıktı?

Arkadaşlık siteleri Arkadaşlık siteleri internetin ilk yaygınlaşmaya başladığı yıllarda ortaya çıkan internet üzerinden çevrimiçi arkadaş arama platformlarıdır. Arkadaşlık siteleri internet kullanıcılarına söz konusu arkadaşlık sitesi üzerinde iletişim kurmalarına olanak sağlar. Arkadaşlık kurmak ve arkadaşlık aramak isteyen erkek ve kadın kullanıcıları aynı çatı altında buluşturur.

Günümüzde pek çok arkadaşlık siteleri bulunmaktadır. İnternet üzerinden arkadaşlık kurmak isteyen insanlar bu arkadaşlık siteleri sayesinde aradığı arkadaşı bulabilmektedirler. Ülkemizde 2000’li yıllardan itibaren arkadaşlık siteleri hizmet vermeye başlamış, şimdilerde ise pek çok dinamik arkadaşlık sitesi, evlilik sitesi, mobil arkadaşlık uygulamaları insanlara hizmet vermektedir.

Ciddi arkadaşlık siteleri

İnternet üzerinde arama yaptığınızda pek çok arkadaşlık sitesi ile karşılaşmanız mümkündür. Ancak ciddi arkadaşlık siteleri ve ciddi arkadaşlık sitesi şiarıyla hizmet veren siteler iki elin parmaklarını geçmeyecek sayıdadır. Hizmetlerini ciddi, makul ve profesyonel şekilde vermeye çalışan arkadaşlık ve evlilik siteleri doğal olarak azınlıktadır.

Arkadaşlık sitelerinin avantajları ve dezavantajları

Arkadaşlık siteleri Arkadaşlık siteleri her ne kadar ciddi arkadaşlık sitesi, ciddi arkadaşlık siteleri olsa da genelde toplumumuzun önyargı ile baktığı bir olaydır. Lakin değişen iletişim şeklimiz ile beraber bu bir ihtiyaç olmuş ve akabinde oluşan bu sektörün temiz, makul, ciddi ve profesyonel kişi ve kişilerin kontrolünde olması zorunlu hale gelmiştir. Bir araç ya da gerecin veyahut bir nesnenin, eşyanın olumsuz kullanımları olduğu kadar olumlu ve faydalı kullanımları da muhakkak vardır. Bu noktada Müslüman Kalpler bu alanda oluşan istismarı da önleyerek ciddi ve İslami arkadaşlık sitesi olarak 2008 yılından beri hizmet veriyor. Ahlaksız ve kandırmaca üzerine kurulu, çöp site diye tabir edilen sözüm ona arkadaşlık sitelerini reddediyor.

Arkadaşlık sitesi Müslüman Kalpler nefsani, bencilce davranış ve duygulardan ziyade, karaktere önem veriyor ve Müslüman Kalpler ‘deki iletişim ortamı da detaylı tanımaya ve tanınmaya imkân veriyor. Dolayısıyla ciddi arkadaşlık siteleri sayesinde insanlar başkasının baskıyı altında kalmadan kendi tercihiyle davranabiliyorlar. Ayrıca arkadaş adaylarının çokluğu nedeniyle, üyeler, eş adayları, arkadaş adayları üzerinde daha rahat karar verme ve inceleme kolaylığı buluyor, maddi, manevi, sosyal, kültürel vb. tercihlere göre ve coğrafi bir engel, kısıtlama olmadan üye ve kullanıcıları seçme şansına sahip oluyorlar. Özellikle de yoğun çalışanlar ve yaşadığı coğrafya itibariyle küçük yer de olanlar için arkadaşlık siteleri arkadaş bulmak için biçilmiş kaftan olarak hizmet veriyor. Gerçekleştirilen ciddi arkadaşlık, evlilik, İslami evlilik, ciddi ilişki gibi niyetlerden bir sonuç alınamaması durumunda, diğer bir deyişle karşılıklı görüşen iki insanın anlaşamaması durumunda kişiler üzerinde bu olumsuz etkinin daha az olacağı da aşikârdır.

Arkadaş adaylarının düşünüp değerlendirerek, heyecan ve karar kontrolünü bizzat kendisi sağlayarak iletişim kuruyor olması daha doğru ve makul bir karar vermesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda arkadaş adaylarının mahremiyetinin, kimliğinin de ifşa olmaması korunması sebebiyle de arkadaşlık siteleri hizmetinden yararlanmakta fayda var.

Bir diğer avantajdan bahsedecek olursak arkadaşlık siteleri yaşadığınız coğrafyada, yaşadığınız ülkede, şehirde, ilçede hatta mahallede arkadaş bulmanıza ve arkadaşlık kurmanıza imkân veriyor. Aynı zamanda ters orantı olarak bakacak olursak dünyanın diğer bir ucunda sizin kültürünüzden sizin ülkenizden yeni arkadaş veya başka bir kültürden, başka bir ülkeden yabancı arkadaş ile de tanışabilme şansınız doğuyor. Müslüman Kalpler ’de bulunan yakınımdakiler özelliği ile bunu tecrübe etmek mümkün. Sadece tek tıklama ile yaşadığınız bölgede, ilçede, mahallede evlenmek isteyen veya arkadaşlık kurmak isteyen size yakın eş adaylarına, arkadaş adaylarına ulaşmanız mümkün. Kilometre aralığı girerek de size olan uzaklığı bizzat kendiniz seçme şansınız da bulunuyor. Bu noktada coğrafi bir kısıtlama olmadan eş adayınızı ve arkadaş adayınızı arıyor olmanız sizin doğru kişiyi bulma şansınızı artıracaktır. Örneğin; İstanbul’da yaşayan kullanıcı doğal olarak İstanbul arkadaş, İstanbul evlilik, İstanbul arkadaşlık bulmak isteyecektir. Yine başkent Ankara’da yaşan birisi Ankara arkadaşlık, Ankara evlilik olarak arama gerçekleştirecektir. Bunun örneklerini yurtdışında vermek de mümkündür. Örneğin; Almanya evlilik, Almanya arkadaşlık bulmak isteyen internet kullanıcıları da arkadaşlık sitelerinde bu özelliklerle karşılaşmak isterler.

En iyi ve ciddi arkadaşlık siteleri nasıl anlaşılır?

Arkadaşlık Arama motorlarına; arkadaş arıyorum, bayan arkadaş, erkek arkadaş, kız arkadaş, ciddi arkadaşlık, arkadaşlık sitesi, arkadaşlık siteleri kelimelerinden birini yazan birisi pek çok arkadaşlık, evlilik veya ciddi ilişki siteleriyle karşılaşıyor. Bu siteler arasında doğru kararı vermek yine son kullanıcıya kalıyor. Bazı çöp siteler için; arama motorlarında ilk sıralarda olmasına rağmen siteye girdiğinizde profesyonellikten uzak bir görüntüyle de karşılaşmanız mümkündür. Sahte ve gerçek olmayan üyeler, afaki uydurulmuş veya aktif olmayan milyonlara varan üye sayıları, bu sahte ve gereksiz durumlarla övünen yüzsüz ve lakayıt sloganlar… İyi bir arkadaşlık sitesi, iyi bir evlilik sitesi ile karşılaştığınızda girdiğiniz ilk sayfadan itibaren bunu hissedeceksiniz. Ayrıca tamamen güvenilir arkadaşlık sitesi olup olmadığını ancak dikkatli bir gözlem ile öğrenmeniz mümkündür. Arkadaşlık sitelerine girdiğinizde afaki üye sayıları, yersiz sloganlar gördüğünüzde söz konusu siteye üye olmamanız önerilir. Bazen ise profesyonel ve resmi bir görünüm altında tamamen ticari amaçlı, kalitesiz hizmet ile de karşılaşmanız söz konusudur. Bu durumda söz konusu siteye üye olup site trafiğini dikkatli gözlemlemeniz gerekmektedir.

Müslüman Kalpler arkadaşlık siteleri arasında güvenebileceğiniz en nezih sitelerden bir tanesidir. Sadece gerçek ve aktif üyelerle 2008 yılından beri hizmet vermektedir. Üyelik onayında tutarsız doldurulan profiller tereddüt etmeden silinir. Ciddi ve nezih insanları temiz bünyesinde bulundurmaya çalışır Müslüman Kalpler. İşte iyi bir arkadaşlık sitesindeki en büyük kıstas ve fark budur. Yaptığımız titiz incelemeler sayesinde Türkiye’de bu kıstas ve farka sahip tek site olduğumuz için onur duyuyoruz. Biz amatör ruhlu profesyonellerden oluşan bir ekibiz, kazançtan önce iyi, doğru ve İslami bir hizmet şiarıyla hareket ediyoruz. İşte bu yüzden Müslüman Kalpler gönül rahatlığı ile üye olup hayat arkadaşınızı, İslami arkadaşınızı, eş adayınızı arayabileceğiniz ciddi, İslami arkadaşlık, evlilik ve eş arama sitesidir.


  • Popüler Kelimeler

  • Evlilik

  • Arkadaşlık

  • Bölgesel


SIGN IN YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×
CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

Check our terms and conditions before sign up. If you familiar with our terms, go ahead click CREATE MY ACCOUNT button.

×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up