Müslüman Kalpler burada atıyor...

Tüm dünyaya yayılıyoruz... Dünyanın her yerinde sizin yüreğinizden biri sizinle aynı duygularla sitemizi kullanıyor ve Müslüman Kalbini arıyor. Şimdi Sizde Profilinizi Oluşturun!

Eçift

Eçift, ecift nedir? Bu kelimelerin analizi

Eçift nedir? Sorusu ile başlayalım dilerseniz önce; eçift veya ecift’in açılımını “elektronik çift” olarak açıklayabiliriz. Çift sözcüğü Türkçemize Farsçadan geçmiş eski bir kelimedir. “Cuft جفت “ yani “eş” anlamına gelmektedir. Dolayısıyla eçift kelimesi İnternet aracılığı ile eş aramak isteyenlerin buluşma platformudur diyebiliriz.

Eçift ile insanın birer çift olması

ecift İlk insandan bu yana insan hep çift olmuştur. İnsanlığın devamı için çift olmak gerekmektedir. Tek yaşamak insanın yaradılışına aykırı ve insanı mutsuz eden bir yaşayış şeklidir. Bu yüzden yeryüzündeki her canlı çift yaratılmıştır. Evrendeki her canlının mutlaka bir eşi mevcuttur. Doğal olarak yeryüzündeki en önemli canlı insanın da çift haline gelmeden tek yaşaması imkânsızdır. Her insan eşini bulmak ister, kalbiyle, ruhuyla, bedeniyle çiftleşmek ister. Bunun neticesinde insan doğal olarak bir arayış içerisindedir. Bu arayış onu eşine en sonunda götürür ve o artık bir çift haline gelir.

Günümüzde eçift

Gelelim çift sözcüğünün günümüzdeki şekli ile algılanışına: Eçift İnternet üzerinden iki insanın çift olmasına vesile olan bir platform anlamına gelmektedir. Pek çok uygulama, web sitesi eçift hizmeti vermektedir. Bu uygulamalar aracılığı ile eş arayanlar kendi belirlediği kriterler doğrultusunda seçim yaparak, mutlu olma, çift olmak şansını yakalayabilirler, arkadaşlarını, sevgililerini, hayat arkadaşlarını, hatta evlenecekleri insanları bile bulabilirler. Günümüzde arama motorlarına eçift yazdığınız zaman eçift hizmeti veren web sitelerine ulaşabilir veya giriş yapabilirsiniz. Eçift hizmeti veren arkadaşlık ve evlilik siteleri sayesinde insanlar hayalindeki kişiyi belirlediği kriter çerçevesinde bulmaktadırlar. Böylece bu insanlar birer çift haline gelmekte ve hayatın güzelliklerini paylaşabilmektedirler. Arkadaşlık, sevgili arama, eş arama, evlilik, İslami evlilik gibi amaçlarla bu eçift hizmeti veren platform, site ve uygulamalara kayıt olan insanlar çok pratik ve rahat bir şekilde amaçlarına ulaşabilmekte ve kriterleri doğrultusunda özgürce seçim yapabilmektedirler.

Özetle eçift kelimesini “elektronik çift hizmeti” olarak yorumlayabiliriz. Şimdi siz de eçift hizmeti almak istiyor ve kendi eşinizi bulup birer mutlu çift olmak istiyorsanız, ciddi evlilik, eş arama ve eçift hizmeti sunan web sitemize bir uğrayın. Böylece size uygun kişiyi sizinle buluşturarak sizi birer çift haline getirelim. Müslüman Kalpler 2008’den bu yana eçift hizmetini siz değerlerine üyelerine en iyi şekilde sunmaya gayret ediyor.


SIGN IN YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×
CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

Check our terms and conditions before sign up. If you familiar with our terms, go ahead click CREATE MY ACCOUNT button.

×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up