Müslüman Kalpler burada atıyor...

Tüm dünyaya yayılıyoruz... Dünyanın her yerinde sizin yüreğinizden biri sizinle aynı duygularla sitemizi kullanıyor ve Müslüman Kalbini arıyor. Şimdi Sizde Profilinizi Oluşturun!

Memures

Memures kelimesinin analizi

memures Memures, memureş, memur eş kelimeleri memur ve eş kelimesinden türemişlerdir. Öncelikle “memur” sözcüğünü ele alalım: Memur, Arapça maˀmūr مأمور kelimesinden Türkçeye geçmiştir. Bu kelime iş eri, emir kulu, görevli kimse anlamlarına gelmektedir. Eş sözcüğü ise, éş yoldaş, arkadaş anlamlarına gelir ve bu sözcük Ortaasya yazı Türkçesinden (eski Türkçe) günümüz modern Türkçesine kadar bir ses değişikliğine uğramadan gelmiştir. Bu iki kelimenin birleşiminden memur eş, memureş, memures sözcükleri kullanılmaya başlanmıştır.

Memureş ve evlilik

Eş deyince evlilik akla gelir. Evlilikte ise küfüv çok önemlidir. Yani çiftler arasındaki denklik ilerde ortaya çıkabilecek bazı büyük sorunları ortadan kaldıracaktır. Özellikle maddi ve mesleki anlamda, kişiler küfüv durumuna önem verebilmektedirler. Dolayısıyla aynı meslekten kadın ve erkeğin birbirleriyle evlenmesine çoğu kişi olumlu bakmaktadır. Böylece kendisi memur olan birisi, yine kendisi gibi memur olan memures, memur eş ve memur eş adayını aramaktadır. Mesela öğretmenler yine kendisi gibi öğretmen olan bir eş adayıyla hayatını birleştirmek istemektedirler.

Memur eş arayan kadın ve erkek eş adayları özellikle internet aracılığı ile aradıklarını kolayca bulabilmektedirler. Arama motorlarına memures, memureş veya memur eş yazan kadın ve eş adayları, pek çok internet sitesi ve mobil uygulamalara ulaşabiliyorlar. Bu durum rutin ve çok yoğun çalışan, memur olan kadın ve erkekler için bir güzelliktir. Memurlar, kendi şehrinden, kendi mesleğinden eş adayını bu siteler sayesinde kolaylıkla bulabiliyorlar ve kendi kıstasları doğrultusunda özgürce seçim de yapabiliyorlar. Kişi, değerlendirme sürecini internet üzerinden gerçekleştirdiği için, seçimin kendisi için uygun olmaması durumunda, karşılaşacağı ve yaşayacağı olumsuzluğu en aza indirmekle de kendisini maddi ve manevi anlamda korumuş oluyor.

İstanbul, Ankara gibi şehirlerden memur eş arayanlar

memures Büyük şehirlerde yaşayan memur eşler yoğun anakent hayatının dezavantajı sayesinde, karşısına çıkan kişinin tanımaya değer olup olmadığını kestirememektedirler. Ancak memur eş, memures, memureş seçeneği sunan Müslüman Kalpler gibi sitelerde profil oluşturarak, bu zorlu tanıma sürecini kendi özgür zaman dilimleri içinde gerçekleştirebilmektedirler. Böylece kadın ve erkek eş adayları, söz konusu eş adayının kendisi için uygun olup olmadığının kararını verebilmektedir.

Küçük şehirlerde veyahut ilçe ve köylerde görev yapan memur eş, memures, memureş kategorisine tabi olan adaylar da Müslüman Kalpler gibi islami evlilik, evlilik ve ciddi arkadaşlık sitelerinin bu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bu mecralarda ise adaylar büyük şehirlerin keşmekeşliğine maruz kalmıyorlar ve büyük şehirlerde yaşayan insanlara nazaran daha stressiz bir hayata ve daha fazla zaman kontrolüne sahip oluyorlar. Ancak bu mecralarda yaşayan bekâr ve yalnız insanların dezavantajı, eş adaylarının yani seçeneklerinin, büyük şehirlerle kıyaslandığında daha az olmasıdır. Bu noktada devreye Müslüman Kalpler gibi ciddi evlilik siteleri giriyor. Adaylar yaşadığı ilçeden, çevre ilçelerden, yaşadığı şehirden, çevre şehirlerden memur eş adaylarını arayabiliyorlar. Örneğin Ankara’nın veya İstanbul’un bir ilçesinde polis memuru olan bekâr bir eş adayı, yine Ankara’nın veya İstanbul’un başka bir ilçesinde hemşire olan eş adayını bu evlilik sitesi platformlarında bulabilmektedir. Hal böyle olunca özellikle memurlar memureş sitelerine rağbet göstermektedirler.

Memur eş adayları için Müslüman Kalpler’ de arama seçenekleri bulunmaktadır. Sitemize verdiğiniz mesleki bilgileriniz temel alınarak, sizlere kendi meslek gurubunuzdan eş adayları tanıtılmaktadır. Yani eğer memur bir eş adayı iseniz, tek bir tıklama ile karşınıza memur eş adaylarını çıkarıyoruz. Ayrıca dilerseniz, sitemizde detaylı arama gerçekleştirerek eş adayınızın diğer başka kriterlerini de belirtebilirsiniz. Belki de memureş adayınız sizi Müslüman Kalpler’ de bekliyor, sizinle aynı niyette, sizinle aynı duygularla sizin gibi bir memur eş adayını arıyor. Siz de şimdi Müslüman Kalpler ailemize katılın ve memureş, memures adayınızı bulun.


SIGN IN YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×
CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

Check our terms and conditions before sign up. If you familiar with our terms, go ahead click CREATE MY ACCOUNT button.

×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up